top of page

ЕКОклас Зорянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Томаківського району 

Дніпропетровської області

І етап
ІІ етап

І етап. 

1. Проаналізувати проблему твердих побутових відходів (далі ТПВ). Їх утворення та вплив на людину і оточуюче середовище у селі Зоря. З’ясувати шляхи утилізації ТПВ.

У нашому селі Зоря з населенням близько 1000 жителів, нараховується  двадцять  вулиць, два двоповерхових будинки, чотири котеджі та  285  дворів. Тому існує необхідність у вивезенні та утилізації побутових відходів. Великі смітники знаходяться на околицях села, на цвинтарі, в зонах відпочинку селян, за будинком культури та просто на вулицях. У нашому селі нараховується 4 несанкційовані сміттєзвалища. В місцях великого скупчення побутових відходів, сміття засипають землею та періодично спалюють. Це призводить до викидів отруйних газів в атмосферу та забруднення грунту. 

ІІІ етап

ІІІ етап

3. Провести агітаційну компанію «За чисте довкілля без сміття», де закликати мешканців села збирати в одному визначеному місті склобій, макулатуру і ПЕТ пляшки.

Учасниками екокласу була розроблена листівка, де закликали мешканців села дотримуватися чистоти і  сортувати ТПВ. Також було роз'яснено де і коли можна здавати вторсировину.

ІІ етап.

2.Виготовити контейнер для відпрацьованих батарейок.

Після спрацювання металеве покриття батарейки руйнується від корозії, важкі метали потрапляються в грунт, воду, звідки поширюються на інші території.

В природних умовах пальчикова батарейка розкладається приблизно 10 років.

Вчені підрахували, що одна пальчикова батарейка забруднює важкими металами 20 кв.м. грунту. В лісі це територія існування 2 дерев, 2 кротів, 1 їжака і декілька тисяч дощових черв’яків.

Одна пальчикова батарейка забруднює важкими металами 400 л. води. Спільними зусиллями наша школа зібрала 11 кг відпрацьованих батарейок. 

ІV етап

IV етап

4. Виступити з програмою на сесії перед депутатами сільської ради, про проблему з відходами.

На сесії депутатів Зорянської сільської ради виступила одна з учасниць ЕКОкласу з пропозиціями по поліпшенню екологічного становища у селі Зоря. Депутатами була заслухана розроблена нами програма. Пообіцяли провести роз'яснювальні роботи з місцевим населенням, щодо необхідності сортування ТПВ.

V етап
VІ етап

V етап

5. Провести марафон «Зорянський Еко-клас Challenge...», по збору та сортуванню ТПВ.

На базі Зорянської ЗОШ відбувся марафон "Зорянський Еко-клас Challenge..." в якому прийняли участь не тільки учасники навчально-виховного процесу, а й уся сільська громада. Спільними зусиллями було зібрано:

Макулатура: 554 кг

Склотара: 534 кг

Поліетиленові пляшки: 33.5 кг

http://vk.com/public85052718

VI етап

6. Показати на прикладі, що можна зробити з вторсировини.

 

Учасниками ЕКОкласу був запрошений односельчанин Кольгін Олег Миколайович, який показав майстер-клас по виготовленню клумб зі старих шин. 

VІІ етап
Створення відео-фільму "Еко-душу збережемо!"
bottom of page